Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Burdur Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Burdur Valiliği, telefon dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, son dönemde valilik makamının adıyla dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığı vurgulandı.

Dolandırıcıların, bazı iş adamlarını telefonla arayarak, Isparta’da yatan diyaliz hastası bir çocuk için para istediğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Dolandırıcıların, ‘Valilik Özel Kalem Müdürlüğünden arıyoruz, Sayın Valimizin selamı var. Isparta’da yatan diyaliz hastası bir çocuğumuzun nakil işlemleri için yardım talep ediyoruz’ adı altında para istedikleri anlaşılmıştır. Valiliğimiz tarafından aranmak suretiyle yardım talebinde bulunularak para istenmesi söz konusu değildir. Vatandaşlarımız ve iş adamlarımızın, valiliğimizin veya Sayın Valimizin adını kullanarak yardım adı altında para talep eden kişilere itibar etmemesi, bu tür telefonlara muhatap olanların en kısa süre içerisinde Valiliğimiz ve güvenlik güçlerimizle irtibata geçmesi, bu kişilerin yakalanması açısından önem arz etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Burdur Judo Eğitmeni 46 Yıldır Sporcu Yetiştiriyor başlıklı makalemizde 46, Burdur ve Eğitmeni hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi