Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Burdur’un Yeni Müzesine Ödenek Müjdesi

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından Burdur iline gönderilen ödeneklerin müjdesini verdi.
AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, yaptığı yazılı açıklamada, Daha önce kamuoyu ile paylaştığımız Gölhisar ilçemizdeki Kibyra Antik Kenti Ören Yeri için çevre düzenleme çalışmalarında kullanılmak ve ihaleye yapılması konusunda ilk ödenek olan 150 bin TL, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilmiştir. Desteklerinden dolayı Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş ve Prof.Dr. Sevgi Kurtulmuş’a şükranlarımı sunuyorum ifadelerini kullandı.
Yeni Müze İçin 110 Bin TL Ödenek
Milletvekili Özçelik, Burdur iline yeni Müze Projesinin de hayata geçirilmesi için de ödenek geldiğini de belirterek, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize yeni müze projesi kapsamında 110 bin TL tutarında ödenekte onaylanmıştır. Bakanımız Nabi Avcı’ya, Genel Müdürümüz Yalçın Kurt’a ve Daire Başkanımız Yakup Harmanda’ya çok teşekkür ediyor, hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Burdur Göl Için Pul Bastırıldı başlıklı makalemizde Bastırıldı, Burdur ve Göl hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi