Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çiğ tavuktaki beyaz çizgilere dikkat!

Compassion in World Farming isimli hayvanları koruma grubunun yayınladığı video, en çok tükettiğimiz besinlerden bir tanesi olan tavuklar hakkında ilginç bir tespitte bulundu. Marketten aldığınız tavuğun üzerinde beyaz çizgiler dikkatinizi çekti mi? Bir kas hastalığı olan bu yağ çizgileri fabrika çifliklerinde büyütülen tavukların büyüme şartlarından kaynaklanıyor.
CIWF açıklamasında, Beyaz çigiler gibi kas hastalıklarının spesifik nedeni hala araştırılmakla birlikte, araştırmaların çoğu tavukların hızlı büyütülmesi, daha kilolu olması ve göğüs kısmının daha fazla olması ile miyopati adı verilen kas hastalığı arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor. diye bildirdi.
Rapora göre, beyaz çizgiler sadece etin kalitesini düşürüp lezzetini azaltmakla kalmıyor aynı zamanda besleyici değerini de azaltıyor. Kas hastalığı olan tavuk daha yağlı oluyor ve sosunu iyi emmiyor. Bu hastalıktan daha fazla etkilenen tavuklar genellikle nugget gibi işlenmiş et ürünlerinde kullanılıyor. Yapılan bir araştırmada incelenen 285 tavuğun %96’sının aynı hastalığa sahip olduğu görüldü.

Bir önceki yazımız olan Saç dökülmesini botoks ile durdurun! başlıklı makalemizde botoks, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi