Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Osmaniye’de Sağlık Yatırımları

Osmaniye’de, 2 Aile Sağlığı Merkezi, 1 Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu düzenlenen törenle açıldı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Esenevler Mahallesi’ndeki Toplum Sağlığı Merkezi açılışında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, insanların sağlık ve yaşam standartlarının yükseltilmesinin önemli olduğunu belirtti.

Sağlık alanında büyük adımların atıldığını ifade eden Önal, Sağlık alanında çok ciddi anlamda yatırımlar yapıldı. Buraya gelince duygulandım. Bu binanın devlet hastanesi olarak hizmet verdiği zamanları bilirim. O zamanlar bu hastane 25 yataklıydı şimdi 350 yataklı bir hastanemiz var ki kuruluş aşamasında 250 yataklı olarak kurulmuştu. 600 yataklı hastanemizin de bütçesi, planlanması her şeyi hazırlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde de yapımına başlanacak. diye konuştu.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu da yeni sağlık kuruluşlarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Avrupa’dan hastaların geldiği bir ülke konumuna gelindiğini dile getiren Durmuşoğlu, kente yapılacak 600 yataklı yeni hastaneyle Osmaniye’nin 50 yıllık sağlık problemini karşılamış olacağını kaydetti.

Konuşmalardan sonra toplum sağlığı merkezinin açılışı yapıldı. Program kapsamında, 2 Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık İstasyonu açılışları da gerçekleştirildi.

Bir önceki yazımız olan Engelsiz Sağlık Iletişim Merkezi Tanıtıldı başlıklı makalemizde Acil Servis, Edirne ve Engelsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi