Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sağlık Bakanı Akdağ: (1)

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, (Anayasa değişikliğine ilişkin kanun) Bu Türkiye’nin üniter yapısını, birliğini parçalıyorsa, Kandil’den Cemil Bayık neden buna karşı? Bunlar senelerdir bu memleketi parçalamaya, bölmeye çalışmıyorlar mı? dedi.

Akdağ, Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, AK Parti Bayburt İl Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Bayburt teşkilat üyelerinin AK Parti sevdalısı olarak memlekete hizmet aşkıyla dolu olduğunu belirterek, bu aşkın 16 Nisan’da zirve yapacağına inandığını ifade etti.

Bayburt’tan yüksek bir ‘evet’ oyu çıkacağı konusunda kendisinden önceki konuşmacıların hemfikir olduğunu anlatan Akdağ, katılımcılara yönelttiği, Referandumda Bayburt’u ‘evet’ oylarında Türkiye birincisi yapmaya var mısınız?’ sorusuna katılımcılardan evet cevabı aldı.

Günün gelip çattığını, 16 Nisan’a iki ay kaldığını vurgulayan Akdağ, Biz iki ayımızı bütünüyle referanduma kilitlenerek, milletimize doğruları anlatarak, milletimizin bu hususta sorduğu suallere en doğru cevapları vermek için hazırlanarak geçireceğiz. diye konuştu.

Akdağ, anayasa değişikliği için neden mücadele ettiklerini ve yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin bilgileri içeren kitapçığı katılımcılara göstererek, her bir oyun peşine düşmek gerektiğini kaydetti.

Kafası karıştırılmış kişileri sabırla dinleyip onların suallerine cevap vermek zorunluluklarının bulunduğunu anlatan Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

Çünkü Türkiye’de ana muhalefet partisinin başındaki kişi Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının işi gücü yalanla, dolanla milletin kafasını karıştırmaya çalışmak. Yapabilecekleri başka bir şeyin olmadığını da biliyorlar. Yakın bir zamanda Sayın Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesine veryansın etti. Halbuki işleri, güçleri bunların öteden beri Anayasa Mahkemesine gitmek, öyle değil mi? Çünkü Sayın Başbakanımız çok güzel bir ifade kullanmış, benimde çok hoşuma gitti. Diyor ki ‘Millet AVM’ye gidiyor, bunlar AYM’ye gidiyor.’ Bu sefer taleplerinin tamamen yüzde yüz hukuksuz olduğunu bildikleri için Anayasa Mahkemesi’nin üzerine gitmeye çalışıyor.

Türk milletinin feraseti ak ile karayı birbirinden ayırt etmeye yeter

Yahu arkadaş, sen milletin önüne götürülecek bir referandum için neden Anayasa Mahkemesini zorluyorsun ya da başka tarafları zorluyorsun ki sonuçta buna millet karar vermeyecek mi? eleştirisinde bulunan Akdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

Dün o Anayasa Mahkemesinin kurulmasına ‘evet’ diyen anayasayı oylayan da bu milet değil miydi? O zaman niye milletten korkuyorsun arkadaş? Gelsin milletin önüne sandık koysun, millet baksın. Allah’ın izniyle bu büyük Türk milletinin feraseti ak ile karayı birbirinden ayırt etmeye yeter. Sen ne merak ediyorsun’Anayasa Mahkemesine yükleneceğine git millete meseleni anlatmaya çalış. Bir çaresizliğin içerisindeler aslında. Bu çaresizliktir ki onları yalana, dolana itekliyor. Bu meseleye karşı çıkanların, ‘hayır’cı cephenin en büyük yalanlarından birisi şu, diyorlar ki ‘bu Türkiye’nin üniter devlet yapısını bozar, Türkiye’yi parçalar.’ Peki’ Bizim de aklımız var Allah’a şükürler olsun. Bu Türkiye’nin üniter yapısını, birliğini parçalıyorsa, Kandil’den Cemil Bayık neden buna karşı? Bunlar senelerdir bu memleketi parçalamaya, bölmeye çalışmıyorlar mı? Sayın Kılıçdaroğlu, bu tertemiz insanların şehrinden Bayburt’tan sana sesleniyorum, HDP, PKK ve FETÖ ile yan yana durmaktan vazgeç, sadece kendine zarar veriyorsun.

Bu kesimde yer alanların son zamanlarda enteresan bir şey daha dillendirmeye başladıklarına dikkati çeken Akdağ, Bunu da Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seven, Recep Tayyip Erdoğan’a itimat eden insanlara söylüyorlar, ‘iyi hoşta peki Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra ne olacak? Cenab-ı Hak kıymetli Cumhurbaşkanımıza hayırlı uzun ömürler versin, hayırlı hizmetler nasip etsin ama o da bir fanidir, öyle değil mi? Sayın Cumhurbaşkanımız da herkes gibi bir fanidir, bu dünya hayatında Cenab-ı Hak’kın kendisine biçtiği o tertemiz rolü yerine getirecek, milletine hizmet edecek. dedi.

Bunların problemi aslında milletle ama bunu söyleyemiyorlar

Hiç kimse korkmasın 15 Temmuz’u Türkiye’ye yaşatan bu millet, Allah’ın izniyle Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra da yeni Recep Tayyip Erdoğan’ları kendisine lider olarak seçecektir. Milletin feraseti buna yeter. ifadesini kullanan Bakan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Recep Tayyip Erdoğan siyaset sahnesine AK Parti’nin Genel Başkanı olarak çıktığı zaman, ‘muhtar bile olmaz.’ diyorlardı. Öyle değil mi’Onların, ‘muhtar olamaz.’ dedikleri Recep Tayyip Erdoğan, bugün 80 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti’nin, bütün mazlum milletlerin gözünü dikip de ‘Türkiye.’ dediği bu büyük milletin Cumhurbaşkanı oldu hem de sizin tertemiz oylarınızla.

Millete güveneceklerini, millete itimatın esas olduğunu anlatan Akdağ, Bunların problemi neyle biliyor musunuz’ Bunların problemi aslında milletle ama bunu söyleyemiyorlar. diye konuştu.

Akdağ, 1946’da demokrasiye geçmek üzere bir teşebbüs olduğunda pabucun pahalı olduğunu görenlerin oyları açıktan attırdığını ancak gizliden saydığını belirtti.

Bunların demokrasiden anladıklarının o taraftan bugüne gelen hikayeden belli olduğunu ifade eden Akdağ, Sonra millet o tertemiz mübarek insanı ve arkadaşlarını rahmetli Menderes’i iş başına getirdi. Bizim ezanı şerifimiz, hürriyetine kavuştu bu memlekette. Dedelerimiz Bayburt’ta, Erzurum’da bütün Türkiye toprağında ezanı şerifi duyunca secdeye kapandılar, toprağı öptüler. Sonra ne oldu? 1960’da yine bu CHP zihniyetinin desteklediği bir darbeyle onları şehit ettiler. dedi.

Milletin iradesinin ve gücünün karşısında çark ettiler

Akdağ, Tek adam olacak diyenlere şu cevabı verdi:

Biz geriye döndüğümüz zaman tarihe bakıp, ‘sizin tarihiniz tek adamlık.’ dediğimiz zaman Mecliste kavga çıkarıyorlar, ‘söyleyemezsiniz.’ Söylesek de söylemesek de tarihi nasıl yalanlayacaksınız? Gerçek böyle yani 60’ın mecmualarını getirip de yarın biz bu salonlarda gösterdiğimiz zaman, o tertemiz Anadolu insanının dar ağacına götürüldüğü resimleri gösterdiğimiz zaman, CHP’lilerin o gün darbeden sonra söylediklerini, yazdıklarını, çizdiklerini gösterdiğimiz zaman utanmayacak mısınız’Yüzünüz kızarmayacak mı’

Bakan Akdağ, bunların 28 Şubat’ta da aynısını yaptıklarına işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu:

Bu ülkenin insanına zulmedilirken darbecilerin yanında durdular, onların şakşakçısı oldular. 27 Nisan’da aynısını yaptılar. E-muhtıra verildiği zaman tuttular onu da destekleyen açıklamalar yaptılar. Bu ülkeyi bir kan gölüne çevirmeye çalışan, sokakları savaş meydanına çevirmeye çalışanlara Gezi’de destek oldular. Olmadılar mı’ 15 Temmuz’da bunların bir kısmı tanklara alkış tuttular, sonra pabucun pahalı olduğunu görünce, milletin tavrını görüncede ne yaptılar ? Çark ettiler çark… Milletin iradesinin ve gücünün karşısında çark ettiler. 16 Nisan’da bu aziz Türk milletinin iradesinin karşısında bir kere daha çark edecekler.

(Sürecek)

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanı Akdağ: 'Millete Güvenen Hiç Kimse Yeni Gelecek Sistemden Korkmamalıdır' başlıklı makalemizde Akdağ, Bakanı ve Bakanlar Kurulu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi