Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tatvan’da Sağlık Hizmeti

Bitlis’in Tatvan Aile Sağlığı Merkezi çalışanları, kış şartlarına rağmen sağlık hizmetini köylerdeki vatandaşların ayağına kadar götürüyor.

Bitlis’te kış şartlarına rağmen ulaşımın zor olduğu köylerde ve mezralarda gezici sağlık hizmeti aksatılmadan sürdürülüyor. Aile hekimleri ile hemşireler, düzenli olarak gittikleri köylerde kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri veriyor. Vatandaşlar, koruyucu sağlık hizmetlerinin yanı sıra muayene, tedavi ve ana çocuk sağlığı ile aile planlaması hizmetlerinden de yararlanabiliyor.

Her koşulda ve tüm hava şartlarına rağmen köylere sağlık hizmeti ulaştırdıklarını ifade eden Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Doktor Damla Şahin, Aile sağlığı merkezi personelleri, yani doktor ve hemşireleri olarak, düzenli bir şekilde köyleri ziyaret ediyoruz. Öncelikle birinci basamak, yani koruyucu sağlık hizmetleri veriyoruz. Sağlık hizmeti götürdüğümüz köylerde bebeklerle çocukların kontrolleri ve aşıları, gebelerin takibi ve kontrolleri, yeni gebelerin tespit edilmesi işlemleri yapılıyor. Bunun yanında varsa hasta muayeneleri gerçekleştiriliyor. Bütün bunları düzenli olarak her koşulda ve tüm hava şartlarında yapmaya çalışıyoruz dedi.

Adabağ köyü Beştaş mezrasında ikamet eden 3 çocuk babası Mehmet Nuri Yıldız ise, Aile hekimimiz yaz kış demeden buraya gelip çocuklarımıza bakıyor. Çocuklarımızın muayeneleri ve aşılarını düzenli olarak yapıyorlar. Sağ olsunlar, teşekkür ederim diye konuştu. – BİTLİS

Bir önceki yazımız olan CHP'li Emir, Sağlık Çalışanları İçin Yıpranma Hakkı İstedi başlıklı makalemizde Çalışanları, CHP ve Emir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi